Detská móda

Kategórie
 
 
 
 
 

Detská móda

Móda pre deti, to už dávno nie je iba druhoradá záležitosť, ktorá je na okraji záujmu. Práve naopak, to, čo a ako našim zlatíčkam oblečieme, nás veľmi zaujíma. Až do takej miery, že sledujeme celebritné mamičky a ich detičky, ako aj rozličné ponuky jedinečných kúskov detských odevov, z ktorých následne vyčarujeme dokonalý outfit pre dcérku či synčeka. 
 

Avšak oblečenie pre deti, to nie je iba o štýle, na prvom mieste by mala byť predovšetkým jeho kvalita. 


Čo by malo detské oblečenie spĺňať a na čo si dať pri jeho výbere pozor?

 

Nebezpečenstvá nekvalitného oblečenia pre deti

Nielen úžasné farby a cena by mali byť kritériom pri výbere detského oblečenia. V prvom rade je dôležité dbať na jeho kvalitné zloženie i spracovanie. Obzvlášť rizikové sú lacné kúsky oblečenia s nejasným pôvodom, ktoré môžu obsahovať nebezpečné prímesy ťažkých kovov a škodlivých farbív. 
Pokiaľ ide o bavlnené odevy, tu si je treba dať pozor na pesticídy, ktoré sa v nich môžu vyskytovať. Nakoľko niektoré majú až karcinogénne účinky, iné zasa ovplyvňujú citlivý hormonálny cyklus detičiek, o kožných chorobách a alergiách z oblečenia pre deti ani nehovoriac, vôbec nie je jedno, čo našim milovaným drobcom oblečieme. 

 

Prvotriedna kvalita a jedinečný dizajn oblečenia pre deti

Keď bavlna, tak prírodná, najlepšie stopercentná a v bio kvalite, v ktorej žiadne stopy pesticídov nehrozia. Táto tkanina a odevy z nej sú pre deti skutočne najvhodnejšie. 
Pokiaľ ide o syntetické materiály, tu hrozí riziko sťaženého dýchania pokožky dieťaťa, v dôsledku čoho dochádza k prehrievaniu malého telíčka. 
Okrem dôsledného výberu kvalitného detského oblečenia je nutná aj stopercentná starostlivosť oň. Hneď po kúpe, ešte pred prvým nosením, odev vyperte. Zbaví sa tak všetkých nečistôt, pachov aj mierneho znečistenia, s ktorým je treba rátať. 

 


Vo všeobecnosti spoznáme kvalitné detské oblečenie pomerne jednoducho. Niekedy nám napovie vlastný čuch – keď nám odevy akosi nevoňajú a cítime z nich priveľa chémie, inokedy je garanciou zaručený lokálny výrobca, ktorý ručí za prvotriednu kvalitu svojich odevov. 
Pri výbere detského oblečenia platí viac, ako inokedy, že sa neoplatí šetriť každý cent a za kvalitu a overenú značku si radšej priplaťme. Zdravie našich detí je predsa na nezaplatenie.

 

 
 
 
Zľavnený tovar
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia