Detské mikiny sú čoraz obľúbenejšie: Prečo?

Kategórie
 
 
 
 
 

Detské mikiny sú čoraz obľúbenejšie: Prečo?

 

 

Funkčné chlapčenské tričká, štýlové tenisky, šortky, detské tepláky z kvalitnej bavlny, mikiny. To všetko je nutná výbava každého detského šatníka. Obzvlášť mikina je u drobcov a ich mamičiek stále populárnejšia. Nečudo, veď tento odev nosia veľkí i malí, dievčatá, chlapci, dospeláci, skrátka všetci bez ohľadu na vek či spoločenský status. Spája ich jediné: Milujú pohodu a chcú sa cítiť komfortne... v obľúbenej mikine.

Milujú pohodu a chcú sa cítiť komfortne... v obľúbenej mikine.

Premýšľali ste už niekedy nad tým, prečo sú vlastne mikiny také trendy? Či odkiaľ sa vzalo samotné pomenovanie „mikina“? Možno budete prekvapení, no zistili sme toto...

 

Kde bola, tam bola, vznikla mikina

Encyklopédie definujú mikinu, či už ide o detské mikiny alebo trochu väčšie kúsky pre dospelých, ako druh odevu, ktorý je typický ležérnosťou, a teda sú určené predovšetkým na voľný čas a oddych. Obzvlášť obľúbené sú buď chlapčenské alebo dievčenské mikiny u mladých ľudí, ktorí v tej svojej obľúbenej mikine chodia doslova všade.

Mikina býva často doplnená štýlovou kapucňou či praktickými vreckami, avšak nie je to nevyhnutná podmienka, aby bola mikina mikinou.

 

Pôvod názvu mikina

Viete, odkiaľ sa vzalo samotné slovíčko mikina? Keďže pôvodne to boli predovšetkým pulóvre s vyobrazením obľúbenej animovanej postavičky, ktorou nebol nik iný ako Mickey Mouse, vzniklo z toho slangové označenie mikina, ktoré sa u nás tak udomácnilo, až bol z toho oficiálny názov tohto odevu. A vcelku oprávnene. Veď nesmrteľný myšiak je dodnes vyhľadávaným motívom na mikinách, a nejde len o chlapčenské mikiny pre škôlkarov či školákov, veď ani seriózni dospelí sa nebránia tomuto veselému motívu.

 

 

Dolaďte si mikinu

Na mikinách je skvelé nielen to, že sú nanajvýš pohodlné a pristanú prakticky komukoľvek, ale taktiež nie je veľký problém doladiť ich k zvyšku outfitu, keďže k nim pristanú ako milé dievčenské tričká s obrázkom, tak i rozmanité chlapčenské odevy.

Aj preto po nich často siahajú mamičky, ak je už chladnejšie počasie a letné detské tričká nestačia. Praktická mikinka na zips dieťatko rýchlo zahreje a hodí sa ako na ihrisko, tak do škôlky či školy.

A hoci pôvodne patrila mikina k symbolom športovej módy a ideálnym doplnkom k nej boli najmä tenisky a dievčenské, prípadne chlapčenské tepláky, dnes už zďaleka neplatí, že v mikine sa vyberáme iba športovať. Kdeže, mikina sa stala plnohodnotnou súčasťou našich šatníkov a nosíme ju prakticky kdekoľvek, deti aj dospelí.

 

 
 
 
Zľavnený tovar
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia