Oblečenie pre bábätká: čo nosia v týchto sychravých dňoch naši najmenší?

Kategórie
 
 
 
 
 

Oblečenie pre bábätká: čo nosia v týchto sychravých dňoch naši najmenší?

 

 

Zima, dážď, mokro, sychravo... Ako sa hovorí, ani psa neradno poslať do takéhoto počasia. Bábätká, no hlavne novorodenci však potrebujú denne čerstvý vzduch. A ak s nimi ešte idete do obchodu, alebo niečo vybaviť, je dôležité dobre bábätko obliecť.

 

Ako však správne vybrať detské oblečenie?

 

Mnoho čerstvých mamičiek si láme hlavu nad tým, ako správne obliecť bábätko, či mu dať viac vrstiev, alebo menej a hrubších. Či dať novorodencovi aj fusak, alebo ho vziať von bez fusaku. Dnes sa pozrieme na obliekanie našich najmenších, prezradíme tiež 2 dôležité pravidlá pri obliekaní bábätka.

 

 

        1. Začíname

 

Prvé pravidlo hneď na úvod: Na telíčko bábätka obliekame vždy bavlnu.  Bavlna ako taká je jeden z najlepších materiálov, lebo dobre absorbuje vlhkosť, pomerne rýchlo schne, je odolná, veľmi príjemná na nosenie a aj cenovo dostupná. Takže určite začnite dieťatko obliekať do bavlny, ako prvú vrstvu môžeme použiť v týchto zimných časoch košieľku s pančuškami a ponožkami, alebo body s pančuškami, či dupačky, ktoré sú veľmi praktické. Pri hľadaní kojeneckého oblečenia ste už určite aj sama našla kúsky, ktoré sa vám páčia a sú praktické. Ak ešte nie, možno nájdete tu: www.japitex.sk

 

 

 

    2. Druhá vrstva

 

Máme základ, môžeme ísť ďalej. Stále berieme ohľad na to, že je zima. V základnej vrstve musí mať bábätko zakryté všetky časti telíčka, aj ruky, aj nohy. V druhej vrstve môžeme použiť aj iné materiály ako je bavlna. Obľúbenou sa posledné sezóny stal nielen v módnom svete „dospelákov“ zamat. Tu môžete napríklad siahnuť po overale, alebo skombinovať opäť hrubšie dupačky a kabátik. Keď vonku naozaj fúka, nemali by ste zabúdať na šatku.

 

     3. Do tretice

 

Tretia vrstva je už na vašom uvážení. My odporúčame ešte jeden hrubší svetrík, alebo mikinu, na spodnú časť môžete vyskúšať napríklad kojenecké oblečenie, napríklad rifle, alebo pohodlnejšiu verziu - tepláky.

     

 

     4.  Už dosť, alebo ešte nie?

 

Blížime sa k záveru. Keď neviete, koľko vrstiev by ste vášmu pokladu mali obliecť, aby to nebolo príliš málo ani príliš veľa, môžete sa riadiť zlatým pravidlom našich mám: Dieťatku oblečte vždy o 1 vrstvu viac, ako máte na sebe vy sama.

To znamená, že tretiu vrstvu môžete podľa vášho uváženia vynechať. No pri štvrtej nezabudnite na poriadnu bundičku, alebo kabátik a čiapočku - v prípade, ak nemáte fusak. Ak máte fusak, stačia prvé 3 vrstvy a potom šup sa do kočíka na vychádzku. :)

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
Zľavnený tovar
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia