Kolekcia Delight - (nielen) na jeden deň princeznou

Už zopár rokov si tylové sukne získavajú srdcia dievčat i žien. Dievčatká sú v nich rozkošné, zamilujú sa do krásne nadýchanej sukničky, ktorá sa perfektne točí. Pripomína im šaty princeznej alebo obľúbenú filmovú postavu. Dievčenské tutu šaty budú milovať.

Ako vznikla kolekcia Delight

Táto kolekcia vznikla na základe kolekcie TUTU. Boli to nadýchané dievčenské tylové sukničky. Strihy a prevedenie sa Vám páčili. Rozhodli sme sa tohto roku kolekciu s tutu sukničkami rozvinúť.

Upravili sme strihy sukničiek a šiat. Sukne sú ušité z niekoľkých vrstiev tylu, ktorý je strihaný vzadu do poloblúka. Každá ďalšia vrstva je o čosi dlhšia. Vytvára akoby vlečku, ktorú si dievčatá skutočne užijú pri točení a prechádzaní. Bude za ňou viať ako skutočné princeznovské šaty.


Čo nájdete v kolekcii Delight?

Vybrali sme krásne farby, ktoré isto oceníte. V tejto kolekcii nájdete tylové sukne v štyroch farbách. Tmavomodrú, ružovú, tmavofialovú a svetlofialovú. Sukničky majú elastický širší pás, ktorý z nich robí pohodlný kúsok. Doplniť ich môžete jednofarebným tričkom z našej kolekcie a vytvoriť ladiaci komplet.

Do kolekcie sme pridali aj šaty s rovnakou sukničkou. Pre menšie slečny sú k dispozícií aj sukňolegíny alebo body šaty s dlhým rukávom.

Tieto dievčenské kúsky sa hodia na slávnostné príležitosti alebo fotenie. No osobne si myslíme, že malé princezné ich budú chcieť nosiť často. Zahrajú sa na vznešené dámy aj doma. Veď to isto poznáte ak  máte jednu takúto slečnu doma.


Čo je tyl?

Tyl je ľahký, vzdušný materiál vyrobený špeciálnou väzbou polyesterových alebo nylonových vlákien. Štruktúra pripomína jemnú sieť.

Príbeh tylu siaha k neveste jedného francúzskeho kráľa.
súhlasila so svadbou iba v prípade že k oltáru pôjde pod rúškom z nezvyčajnej látky. Chcela, aby jej tvár nevideli zvedaví diváci, ale aby ona videla všetko.

Remeselníci z mesta Tulle sa na túto ťažkú úlohu podujali. Výsledkom bol tento jedinečný materiál z ktorého nakoniec ušili aj šaty pre budúcu kráľovnú.

Americká legenda zase hovorí o vzniku tylu v Spojených štátoch oveľa skôr. Hromadná výroba začala v Amerike v polovici 19. storočia, kedy sa začal používať na nadýchané tutu sukne, ktorých prototypom bolo práve oblečenie amerických baletiek.


Použitie tylu

Tyl sa začal používať čoraz viac aj na módnych mólachSvadobné šaty, závoje, sukničky, mašle. V interiéri to sú predovšetkým baldachýny a závesy.

Okrem jednofarebného tylu nájdete krásne tyly doplnené o výšivky, trblietky, vzory i perličky. Takéto oblečenie už je potom luxusným kúskom v ženskom šatníku. 

Vlastnosti tylu 

  • Nekrčí sa   
  • Drží tvar
  • Krásny vzhľad
  • Nestrapkajúci sa okraj 
  • Kombinovateľný


Starostlivosť o tylové oblečenie

  • Odporúča sa prať ručne alebo šetrným programom
  • Vyhnúť sa žmýkaniu, nechať odtiecť alebo vytriasť       
  • Sušiť zavesené      
  • V prípade, že sa tyl aj tak pokrčí, zaveste ho na vešiak a naparte. V krajnom prípade opatrne prežehlite na najnižšej teplote cez odolnú látku.Prihláste sa do newslettera a získajte 5 eur zľavu

Nikdy nezmeškajte ponuku. Prihláste sa do newslettera a získajte 5 € zľavu, ktorá platí na prvý nákup v hodnote 50 €