Aké posolstvo nesie kolekcia PERUN FLOWER?

Príbeh ukrytý v kolekcii oblečenia PERUN FLOWER, je ako línia vedúca cez generácie. Ako ruka starostlivej starej mamy, ktorá pohladí i pomôže, tá, ktorá prevedie a ochráni. Taká je naša nová kolekcia. Nech sa páči, staňte sa súčasťou príbehu.

Generácie pred nami, súčasné generácie i generácie po nás, spája niečo výnimočné. Spája nás "folklór", ľudová múdrosť, ktorá sa vznáša v spomienkach, ako vianočné vône z nášho detstva. Keď zavriete oči, keď zbystríte zmysly a privoláte spomienky, vtedy príde. 


Príde ako nežný dotyk starej mamy a pomocná ruka starého otca. Príbehy rozprávané na priedomí. Dávne piesne, voňavé jedlo či radosť z poctivej práce. 


Vytvorené v minulosti

Tam niekde je ukrytý príbeh o Perúnovom kvete. V spomienkach, ktoré už dávno vybledli a v piesňach, ktoré strácajú na intenzite, sa ukrývajú symboly i odkazy. Perúnov kvet si ľudia ryli do trámov, truhlíc, vyšívali na oblečenie i maľovali na rôzne predmety. Aj oni zdedili príbeh o tom, že tento znak ich ochráni pred nebezpečenstvom. Ochráni ich pred tým zlým, pred ohňom, bleskom, búrkou i vojnou. Niesol sa storočia ako ochranný symbol Slovanov. Pomáhal im v ťažkých dobách veriť v silu jeho ochrany. 


Prepojené s prítomnosťou

Minulosť sa mieša s prítomnosťou ako cesty vedúce krížom cez našu krajinu. Ako vlákna tkaniny pretkané jeden cez druhého, aby v konečnom dôsledku vytvorili pevný celok. Ako stehy výšivky, ktoré by samé o sebe boli len nevýrazným prvkom. No spojené v jedno vytvárajú krásne umelecké dielo. Prepojili sme minulosť s prítomnosťou skrz symboly. 

Perúnov kvet - symbol Slovanov, symbol ochrany.
Krásnu čatajskú výšivku v tvare srdca, ako lásku, ktorú sme dostali, a ktorú môžeme dať.
Moderné strihy našich odevov, kvalitné látky a spracovanie.


Študovali sme, kreslili sme, učili sme sa.
Vnorili sme sa do histórie a nadchli sme sa pre symbol ochrany a krásu nášho bohatého folklóru.
Zamilovali sme si vytvorený vzor a použili ho na oblečenie. 


Posolstvo kolekcie PERUN FLOWER

Chceli sme zanechať ochranný dotyk našich predkov a krásu nášho folklóru na oblečení, ktoré môžete nosiť. Ktoré môžu obliekať Vaše deti. Posolstvo, ktoré hovorí, odkiaľ sme, odkiaľ sú naši predkovia a že nezabúdame na neľahkú minulosť, ktorou ich previedla viera v našu budúcnosť. 

Prinášame Vám výnimočnú kolekciu oblečenia s posolstvom.

Kolekciu, ktorá by Vám pomohla si vybaviť vôňu domova starých rodičov. Ktorá by Vás tešila a zároveň pripomínala, že tu môžete byť, lebo tí pred Vami tu boli, nevzdali to, ľúbili sa a darovali život. A hoci nie vždy bol ten život ľahký, pomocou všetkého toho bohatstva skrytého v ľudovej múdrosti a ochrane, podali život ďalej. A vy ho aj vďaka tomu môžete zdieľať s tými, ktorých milujete. 

Inšpirujte sa

Inšpirujte sa našimi obrázkami z procesu tvorby. Potešte seba i svojich milovaných kúskom z tejto kolekcie. Užite si krásne sviatky a okamihy v bezpečí a kruhu svojej rodiny. 


Oblečenie kolekcie PERUN FLOWER

V tejto kolekcii nájdete dámske červené šaty i šaty v tmavomodrej farbe. Aby ste sa mohli zladiť na vianočné fotenie s vašou dcérkou, pripravili sme takéto šaty aj pre dievčatá. Do kolekcie sme pridali pohodlné legíny, tričká, mikiny, body, dupačky i nohavice na traky. Materiál je mierne elastická certifikovaná bavlna. Vzory sú na všetkých produktoch vyšívané jednofarebnou niťou. Detailmi sú doplnené rukávy či iné časti, drevené gombíky nádherne dopĺňajú celú kolekciu. Vytvorenie tejto kolekcie trvalo zopár mesiacov. Veríme, že sa Vám páči a že lásku, ktorú sme do nej vložili, že dotyk našej histórie v podobe symbolov a výšiviek budete cítiť vždy, keď si budete oblečenie PERUN FLOWER obliekať. 

S láskou

            Japi team


Môžete si spolu s detičkami ľudové vzory vyfarbiť a poslať nám obrázok. Veľmi sa potešíme.Prihláste sa do newslettera a získajte 5 eur zľavu

Nikdy nezmeškajte ponuku. Prihláste sa do newslettera a získajte 5 € zľavu, ktorá platí na prvý nákup v hodnote 50 €