Máte svoje červené šaty?

Poznáte film Pretty woman? Julia Roberts tam mala nádherné červené šaty a bola nezabudnuteľná. Vraví sa, že každá žena by mala mať vo svojom šatníku jedny červené šaty. (A vraví sa, že aj červené lodičky).

Červená neostane nepovšimnutá. Priťahuje pozornosť a vzbudzuje záujem, nielen u pánov, aj ostatným dámam v miestnosti neunikne žena v červených šatách.

Či už sú to šaty s odhalenými ramenami, úzke, krátke či dlhé, červená bude na seba upozorňovať. Ak ide o červené šaty, tie sa nehodia len na slávnostné príležitosti. Skúste si obliecť pohodlné červené šaty do práce, alebo na kávičku s kamarátkou. Uvidíte, že si to isto niekto všimne.

Červené šaty sa taktiež bežne využívajú na vianočné fotenie. Mamičky sa zladia so svojimi dcérkami a vytvorí sa tak krásna séria vianočných fotiek s atmosférou.

Čo hovorí psychológia farieb o červenej?


Červená farba dráždi, stimuluje, vyžaruje aktivitu a dynamiku.
V miestnosti pôsobí na menších plochách, napríklad na rôznych dekoráciách príjemne, na veľkých plochách je však až znepokojujúca. Napomáha pri vytváraní adrenalínu, znižuje pocit únavy.
Často sa s ňou stretávame ako so symbolom sily, ohňa či moci. 

Červená sa označuje aj za farbu lásky a vášne. Milovníci červeného oblečenia sú srdeční, impulzívni a nechýba im odvaha.

Viete čo je na šatách ešte úžasné?

Môžu byť zakaždým iné. Ako?

No predsa doplnkami. Tie isté šaty vyzerajú inak, keď si k nim vezmete lodičky a listovú kabelku, a inak, ak si k nim vezmete čižmy. Korálky alebo svetrík, opätky alebo tenisky. To všetko dokáže z jedných červených šiat urobiť hneď niekoľko rôznych outfitov.

Tak čo, máte vo svojom šatníku jedny červené šaty aj vy?

Červené šaty JAPITEX

V našej ponuke nájdete hneď niekoľko červených šiat. Určené sú pre ženy i malé slečny. 

Jemné úpletové šaty z kolekcie SOFT

Červené úpletové šaty sa hodia na chladnejšie dni. Môžete sa zladiť s Vašou dcérkou, keď idete na rodinnú oslavu a isto zažiarite. Budete sa v nich cítiť ako v bavlnke. Sú príjemné a krásne.

Krásne dámske červené šaty z úpletu

Letné červené šaty z kolekcie TULIP

Ľahké bavlnené letné šaty využijete na rôzne príležitosti. Na letnú prechádzku alebo aj do práce. Máme ich aj v detskej veľkosti a tak si môžete užívať dovolenku zladené. 

Dámske letné šaty červené JAPITEX

Červené šaty s posolstvom z kolekcie PERUN FLOWER

Táto kolekcia v sebe spája generácie prostredníctvom folklóru a ľudových tradícií. Znak nazývaný aj Svarga alebo Perúnov kvet naši predkovia považovali za symbol ochrany. Predovšetkým ochrany pred negatívnymi vecami. Tento symbol sme skombinovali s ľudovým motívom z Čatajskej výšivky. 

Vznikol originálny motív, ktorý sme vyšili aj na červené dámske šaty. 
Prihláste sa do newslettera a získajte 5 eur zľavu

Nikdy nezmeškajte ponuku. Prihláste sa do newslettera a získajte 5 € zľavu, ktorá platí na prvý nákup v hodnote 50 €