Mušelín - tkanina, ktorá si Vás získa

Šaty z mušelínu či mušelínové detské body? My sme sa rozhodli pre túto látku pre jej výborné vlastnosti a neľutujeme. Prečítajte si o mušelíne viac.

Možno ste sa už s oblečením z tohto materiálu stretli, len ste nevedeli, ako sa volá. Mušelín je v dnešnej dobe veľmi modernou a vyhľadávanou tkaninou. Je súčasťou slow fashion kolekcií. Na šaty sa však používa už dlhé storočia.

Čo je mušelín?

Mušelín je 100% bavlnená látka nazývaná tiež dvojitá gázovina alebo fačovina.

Mušelín, ktorý sme použili na našu kolekciu má certifikát Oeko-Tex® Standard 100 trieda 1 - teda je vhodný aj pre najmenšie detičky. 

Opisuje sa aj ako jedna z najčistejších, najjednoduchších, najjemnejších a najlepších tkanín na svete. Je pomenovaný podľa mesta Mosul, ktoré sa nachádza v dnešnom severnom Iraku. Jeho vznik sa datuje až do stredoveku. Do Európy ho priviezli v 17. storočí. Z mušelínu sa prevažne šili dámske šaty a závoje.

Prečo sme sa rozhodli šiť šaty z mušelínu?

Pre mušelín sme sa nadchli pre jeho vlastnosti. Popisy tohto materiálu nás už dlhšie nabádali k tomu, aby sme ho vyskúšali.


Vlastnosti mušelínu:

- prírodný, vyrobený zo 100% bavlny
- vysoko savý, jeho savosť sa každým praním zvyšuje
- jemný a mäkký
- ľahký
- rýchloschnúci
- pevný
- praktický
- má zvýšenú odolnosť voči opotrebeniu a tým dlhšiu životnosť
- priedušný


Myslíte si, že šaty z mušelínu vyzerajú ako pokrčené? Táto vlastnosť mušelínu je však prirodzená. Dokonca ho mamičky oceňujú aj preto, že ho nemusia žehliť :) 


Kolekcia PURE - mušelínové šaty pre deti i dospelých

Vytvorili sme pre vás kolekciu oblečenia z mušelínu v zemitých farbách. Môžete sa zladiť so svojou dcérkou a užívať si výhody mušelínových šiat PURE DR. Môžete zladiť otecka a syna a kúpiť im kvalitnú mušelínovú košeľu.


Náš tip:

Mušelín sa využíva prevažne na letné kúsky oblečenia. Ak však budú šaty súčasťou vrstvenia, mušelín bude príjemne hriať aj v chladnejších dňoch.

Mušelínové oblečenie pre deti  

Nezabudli sme ani na najmenších. Súčasťou tejto kolekcie sú preto aj detské body, poldupačky, overal či slintáčik. Krásny darček pod stromček alebo k narodeniu bábätka.

Prihláste sa do newslettera a získajte 10 Eur zľavu

Nikdy nezmeškajte ponuku. Prihláste sa do newslettera a získajte 10 € zľavu, ktorá platí na prvý nákup v hodnote 50 €