Mušelín - tkanina, ktorá si Vás získa

Šaty z mušelínu či mušelínové detské body? My sme sa rozhodli pre túto látku pre jej výborné vlastnosti a neľutujeme. Prečítajte si o mušelíne viac.

Možno ste sa už s oblečením z tohto materiálu stretli, len ste nevedeli, ako sa volá. Mušelín je v dnešnej dobe veľmi modernou a vyhľadávanou tkaninou. Je súčasťou slow fashion kolekcií. Na šaty sa však používa už dlhé storočia.


Čo je mušelín?

Mušelín je 100% bavlnená látka nazývaná tiež dvojitá gázovina alebo fačovina.

Mušelín, ktorý sme použili na naše kolekcie má certifikát Oeko-Tex® Standard 100 trieda 1 - teda je vhodný aj pre najmenšie detičky. 

Opisuje sa aj ako jedna z najčistejších, najjednoduchších, najjemnejších a najlepších tkanín na svete. Je pomenovaný podľa mesta Mosul, ktoré sa nachádza v dnešnom severnom Iraku. Jeho vznik sa datuje až do stredoveku. Do Európy ho priviezli v 17. storočí ako metráž. Z mušelínu sa prevažne šili dámske šaty a závoje.


Prečo sme sa rozhodli šiť šaty z mušelínu?

Pre mušelín sme sa nadchli pre jeho vlastnosti. Popisy tohto materiálu nás už dlhšie nabádali k tomu, aby sme ho vyskúšali.

Vlastnosti mušelínu:

  •  prírodný, vyrobený zo 100% bavlny
  • vysoko savý, jeho savosť sa každým praním zvyšuje
  • jemný a mäkký
  • ľahký
  • rýchloschnúci
  • pevný
  • praktický
  • má zvýšenú odolnosť voči opotrebeniu a tým pádom aj dlhšiu životnosť
  • priedušný


Myslíte si, že šaty z mušelínu vyzerajú ako pokrčené? Táto vlastnosť mušelínu je však prirodzená.
Dokonca ho mamičky oceňujú aj preto, že ho nemusia žehliť :) 

Kolekcia Pure - mušelínové šaty pre deti i dospelých

Vytvorili sme pre vás kolekciu oblečenia z mušelínu v zemitých farbách. Môžete sa zladiť so svojou dcérkou a užívať si výhody mušelínových šiat PURE. Môžete zladiť otecka a syna a kúpiť im kvalitnú mušelínovú košeľu.


Kolekcia Coastal - mušelínové oblečenie pre najmenších

V kolekcii COASTAL sme siahli po jemných farbách a overených strihoch. Mušelín je skutočne veľmi vhodný pre novorodencov a malé bábätká. V tejto kolekcii môžete nájsť:


Kolekcia Peony - krásne mušelínové oblečenie pre dievčatá a dámy

Kolekcia PEONY je ušitá z jemného mušelínu v dvoch ružových farbách, ako stvorená pre malé slečny na leto. Priedušný a ľahký mušelín, nádherné strihy, pohodlné oblečenie. Šaty na každý deň i na slávnostné príležitosti. Dievčatkám v nich nebude horúco a navyše budú ako princezné. 

Nájdete tu:

Kolekcia Mountain - praktické kúsky z mušelínu pre celú rodinu

V kolekcii MOUNTAIN nájdete skutočne praktické kúsky pre malých aj väčších chlapcov. Nohavice na traky, opaľovačky i overal využijete nielen v lete. Svetlá hnedá alebo modrá farba vyzerá na detskom mušelíne skutočne príjemne. Malým deťom sa takéto farby veľmi hodia. Spolu s jemnou mušelínovou tkaninou vytvárajú presne ten jedinečný pocit, aký má detské oblečenie mať. 

K chlapčenským baby kúskom sme doplnili:


Náš tip:

Mušelín sa využíva prevažne na letné kúsky oblečenia. Ak však budú šaty súčasťou vrstvenia, mušelín bude príjemne hriať aj v chladnejších dňoch.


Prihláste sa do newslettera a získajte 5 eur zľavu

Nikdy nezmeškajte ponuku. Prihláste sa do newslettera a získajte 5 € zľavu, ktorá platí na prvý nákup v hodnote 50 €