AKO TRÁVIŤ VOĽNÝ ČAS SO SVOJIMI DEŤMI

Veľa rodičov v dnešnej dobe dosť často pracuje a láme si hlavu nad tým, ako správne a efektívne tráviť voľný čas zo svojimi deťmi, aby si to vzájomne užili, zabavili sa a bolo to čo najviac prospešné pre ich deti.

Existuje obrovské množstvo spôsobov, ako tráviť čas zo svojimi ratolesťami, ale treba dbať aj na to, aby to bolo čo najviac prospešné pre ich zdravie, vývoj a rozvoj ich schopností a zručností.

TU MÁME PÁR EFEKTÍVNYCH RÁD, AKÝM SPÔSOBOM MÔŽU RODIČIA TRÁVIŤ VOĽNÝ ČAS SO SVOJIMI DEŤMI:

Vyrazte do PRÍRODY:

Pobyt v prírode je pre Vaše ratolesti veľmi dôležitý. Okrem zdravého vzduchu a aktívneho pohybu sa deti v lese vzdelávajú, keď vidia na vlastné oči rôzne zvieratá, rastliny a celý ekosystém. Obľúbenou klasikou je napríklad výlet, turistika, prípadne môžete ísť na huby a čučoriedky. Dieťa si osvojí pozitívny vzťah k prírode a k prostrediu, čo pomáha pre neskoršie utvorenie hodnôt.

Športovanie:

Nezanedbateľne prospešný pre detské zdravie je aj aktívny pohyb, preto je vhodné viesť deti k športovaniu. Naučte Vaše dieťa napríklad plávať, lyžovať, jazdiť na bicykli, alebo choďte spolu na kolieskové korčule. V dnešnej dobe postupne pribúdajú pekne upravené cyklotrasy, ktoré nájdete už v skoro každom meste alebo v jeho okolí. Športové návyky si Vaše dieťa odnesie aj do dospelosti.

 Myslite však na to, že všetko treba robiť s rozumom a naopak pozor, aby si dieťa nevytvorilo averziu k niečomu tak príjemnému kvôli prehnaným rodičovským ambíciám

Zábavné atrakcie:

Nepochybne obľúbenou činnosťou všetkých detí je aj navštevovanie zábavných atrakcií. Pre Vaše ratolesti je dôležité, aby si čas strávený zo svojimi rodičmi čo najviac užili a nenudili sa.

Na Slovensku je množstvo rôznych atrakcií, ktoré deti milujú, ako napríklad bobová dráha, motokáry, kúpaliská, aquaparky, rôzne druhy zábavných parkov, kde sa deti dostatočne vybláznia na toboganoch, v bazéne alebo na kolotočoch. 

Cestovanie:

Po dosiahnutí istého veku sa stáva cestovanie neoddeliteľnou súčasťou aktívneho života. Počas neho sa deti vzdelávajú, spoznávajú nové krajiny, iné kultúry, spôsoby života, vidia rôzne mestá, historické pamiatky, zaujímavosti, spoznávajú nových ľudí a v praxi si precvičujú cudzí jazyk, ktorý ich učia v škole.

Pravdaže, nemali by ste zabúdať, že v jesenných a zimných mesiacoch treba Vaše dieťa počas takéhoto trávenia času teplo obliecť. Nemal by chýbať kvalitný pulóver, zateplené nohavice, a samozrejme, čiapka, aby Vám dieťa neprechladlo.

V týchto zimných a chladných dňoch si kľudne môžete sadnúť aj s Vaším dieťatkom za počítač a z pohodlia teplého domova si pozrieť nejaké oblečenie od kvalitného slovenského výrobcu na www.japitex.sk

Zdroj: www.zdravi-nemoc.cz

Prihláste sa do newslettera a získajte 5 eur zľavu

Nikdy nezmeškajte ponuku. Prihláste sa do newslettera a získajte 5 € zľavu, ktorá platí na prvý nákup v hodnote 50 €