DETSKÁ MÓDA

Čo by malo detské oblečenie spĺňať a na čo si dať pri jeho výbere pozor?

NEBEZPEČENSTVÁ NEKVALITNÉHO OBLEČENIA PRE DETI

Nielen úžasné farby a cena by mali byť kritériom pri výbere detského oblečenia. V prvom rade je dôležité dbať na jeho kvalitné zloženie i spracovanie. Obzvlášť rizikové sú lacné kúsky oblečenia s nejasným pôvodom, ktoré môžu obsahovať nebezpečné prímesi ťažkých kovov a škodlivých farbív. 

Pokiaľ ide o bavlnené odevy, tu je treba dať pozor na pesticídy, ktoré sa v nich môžu vyskytovať.
Niektoré majú až karcinogénne účinky, iné zasa ovplyvňujú citlivý hormonálny cyklus detičiek, o kožných chorobách a alergiách z oblečenia pre deti ani nehovoriac.

Vôbec nie je jedno, čo našim milovaným drobcom oblečieme. 

Prvotriedna kvalita a jedinečný dizajn oblečenia pre deti

Keď bavlna, tak prírodná, najlepšie stopercentná a v bio kvalite, v ktorej žiadne stopy pesticídov nehrozia. Táto tkanina je skutočne najvhodnejšia aj na oblečenie pre kojencov a bábätká.

Pokiaľ ide o syntetické materiály, tu hrozí riziko sťaženého dýchania pokožky dieťaťa, v dôsledku čoho dochádza k prehrievaniu malého telíčka. 

Starostlivosť o detské oblečenie

Okrem dôsledného výberu kvalitného detského oblečenia je nutná aj stopercentná starostlivosť oň. Hneď po kúpe, ešte pred prvým nosením, odev vyperte. Zbaví sa tak všetkých nečistôt, pachov aj mierneho znečistenia, s ktorým je treba rátať. Neskôr treba detské oblečenie prať podľa odporúčaní výrobcu, ktoré je zvyčajne uvedené na etikete. 

Vo všeobecnosti spoznáme kvalitné detské oblečenie pomerne jednoducho. Niekedy nám napovie vlastný čuch – keď nám odevy akosi nevoňajú a cítime z nich priveľa chémie, inokedy je garanciou zaručený lokálny výrobca, ktorý ručí za prvotriednu kvalitu svojich odevov. 

Kvalitné detské oblečenie sa vyrába z overených materiálov. Tie sú minimálne raz ročne skúšané a overované v certifikovaných laboratóriách na nebezpečné a zdraviu škodlivé látky. Takto overené materiály sú označované aj certifikátom OEKO-TEX Štandard 100, ktorý má 4 triedy. Trieda 1 je určená aj pre najmenšie deti - teda pre novorodencov a bábätká. 

Pri výbere detského oblečenia platí viac, ako inokedy, že sa neoplatí šetriť každý cent a za kvalitu a overenú značku si radšej priplaťme. Zdravie našich detí je predsa na nezaplatenie.


Prihláste sa do newslettera a získajte 5 eur zľavu

Nikdy nezmeškajte ponuku. Prihláste sa do newslettera a získajte 5 € zľavu, ktorá platí na prvý nákup v hodnote 50 €