DETSKÉ MIKINY SÚ ČORAZ OBĽÚBENEJŠIE: PREČO?

Funkčné chlapčenské tričká, štýlové tenisky, šortky, detské tepláky z kvalitnej bavlny, mikiny. To všetko je nutná výbava každého detského šatníka.

Detská mikina je u menších detí a ich mamičiek stále populárnejšia. Nečudo, veď tento odev nosia veľkí i malí, dievčatá, chlapci, dospelí, skrátka všetci bez ohľadu na vek či spoločenský status. Spája ich jediné: Milujú pohodu a chcú sa cítiť komfortne... v obľúbenej mikine.

Premýšľali ste už niekedy nad tým, prečo sú vlastne mikiny také trendy? Či odkiaľ sa vzalo samotné pomenovanie „mikina“? Možno budete prekvapení, no zistili sme toto...


Kde bola, tam bola, vznikla mikina

Encyklopédie definujú mikinu, či už ide o detské mikiny alebo trochu väčšie kúsky pre dospelých, ako druh odevu, ktorý je typický ležérnosťou. Sú určené predovšetkým na voľný čas a oddych. Obzvlášť obľúbené sú chlapčenské alebo dievčenské mikiny u mladých ľudí, ktorí v tej svojej obľúbenej mikine chodia doslova všade. Teenageri ich nosia do školy, doma a využívajú ich aj pri športe. Je to súčasť ich identity, ktorá sa práve v tomto veku formuje. 

Mikina býva často doplnená štýlovou kapucňou či praktickými vreckami, avšak nie je to nevyhnutná podmienka, aby bola mikina mikinou.

Pôvod názvu mikina

Pôvodne to boli predovšetkým pulóvre s vyobrazením obľúbenej animovanej postavičky Mickey Mouse. Vzniklo z toho slangové označenie mikina, ktoré sa u nás tak udomácnilo a bol z toho oficiálny názov tohto odevu. A vcelku oprávnene. Veď nesmrteľný myšiak je dodnes vyhľadávaným motívom na mikinách. Nejde len o chlapčenské mikiny pre škôlkarov či školákov. Ani seriózni dospelí sa nebránia tomuto veselému motívu.


Detské mikiny

Detské mikiny sú obľúbené v chladnejších dňoch. Sú súčasťou vrstvenia oblečenia u malých detí, ktoré ešte nemajú úplne vyvinutý termoregulačný systém. Pod mikinu oblečiete body prípadne tielko a tričko. Mikinu viete v prípade potreby jednoducho obliecť alebo vyzliecť.

Praktické pre menšie deti sú mikiny na zips. Mikiny sa vyrábajú s rôznymi aplikáciami, uškami na kapucni, zvieratkami, volánikmi i vreckami. 

Športovejšie mikiny majú klokanie vrecká, veľkú kapucňu a živé farby alebo veselé kombinácie farieb. Mikiny pre dievčatá sú skôr elegantnejšie, vhodné k legínam, sukničke i na športové šaty. 

Moderné a obľúbené mikiny

Mikiny sa stali súčasťou nielen detských šatníkov. Sú praktické do škôlky i školy, v prechodnom období ako vrchná vrstva, v zimnom ako časť vrstvenia. Elegantnejšie mikiny pôsobia veľmi štýlovo a moderne. 

Detské mikiny sa stali bežnou súčasťou aj našich kolekcií oblečenia pre deti. V rámci kolekcie môžete mikinu zladiť s teplákmi alebo legínami a vytvoriť tak ladiaci outfit. 

V ponuke máme aj mikiny pre oteckov a mamičky. Zladiť sa môžete so svojimi deťmi na prechádzke alebo turistike. Je skutočne len na Vás, ako mikinu využijete. Ak zvolíte kvalitný materiál, pohodlný strih a nadčasový štýl, poslúži Vám v každom ročnom období. 

Prihláste sa do newslettera a získajte 5 eur zľavu

Nikdy nezmeškajte ponuku. Prihláste sa do newslettera a získajte 5 € zľavu, ktorá platí na prvý nákup v hodnote 50 €