SK CZ HU HR EN

Dostali ste nesprávne detské oblečenie?

Pred nedávnom skončil čas Vianoc a vy máte v skrini pre svoje dieťa oblečenie, ktoré ste od rodiny dostali?

Pred nedávnom skončil čas Vianoc a vy máte v skrini pre svoje dieťa oblečenie, ktoré ste od rodiny dostali? To je skvelé, nemusíte tak veľa kupovať a váš poklad má čo nosiť najbližšie 3 mesiace.

Čo v prípade, ak vaša rodina netrafila veľkosť, druh, či farbu oblečenia?

Nevyhadzujte detské oblečenie len tak

Ak máte v skrini nové oblečenie, určite ho nevyhadzujte len tak. Ak vášmu bábätku nesadne veľkosť, farba, alebo druh oblečenia, pripravili sme pre vás 4 tipy, ako efektívne využiť detské oblečenie: 

1. Darujte ďalej

Áno, možno trochu netradičné a radšej by ste to nechceli robiť, ale keď poznáte v rodine či u známych dieťa, ktorému by vaše oblečenie mohlo v tomto čase a ročnom období sadnúť, tak prečo nie? Samozrejme, nerozdávajte všetko a len tak. Musia to byť užitočné dary, tak si túto možnosť radšej dobre premyslite, kým detské oblečenie darujete ďalej.

2. Odložte na neskôr

V prípade, že vášmu dieťatku sedí farba aj druh oblečenia, len nesedí veľkosť - je väčšia, zvážte odloženie. Dieťa v prvých mesiacoch vývinu rastie doslova ako z vody. Preto ak máte doma dosť miesta, určite detské oblečenie odložte na neskoršie mesiace.

3. Venujte charite

Stále sú stovky, až tisícky opustených, chudobných detí v zlých pomeroch, ktoré si poriadne oblečenie nemôžu dovoliť. Ak máte detské oblečenie, ktoré ste si istá, že nevyužijete, kľudne ho venujte na charitu, alebo priamo do detského domova. Tam sa mu určite potešia.

4. Predajte

V prípade, že ste sa nenašla v predchádzajúcich bodoch, možno vás zaujme tento. Dnes už okrem klasických bazárov existujú aj rôzne skupiny na sociálnych sieťach, ktoré sa venujú predaju alebo výmene detského oblečenia. Skúste pohľadať napríklad na Facebooku, určite bude nejedna mamička rada, že sa jej podarí pozháňať oblečenie pre svoje dieťa.

5. Vyrobte z neho niečo iné

Pre kreatívne mamičky. Možno máte nepoužitý svetrík, alebo pančušky, no potrebujete iba ponožky, alebo tričko? Ak sa odhodláte, môžete si sama vyrobiť kus oblečenia, ktorý potrebujete. Napríklad na Youtube je veľa originálnych videí, ktorými sa môžete inšpirovať.

6. Zorganizujte susedskú burzu

Máte nielen oblečenie, ale aj iné veci, ktoré nechcete vyhodiť? Skúste zorganizovať viac susedov, možno aj mamičiek a spravte si nimi výmenný obchod. Aj sa zabavíte, aj upevníte susedské vzťahy, a dokonca možno aj niečo málo zarobíte.

Máte aj vy nejaký iný nápad, ako zúžitkovať detské oblečenie, ktoré vašej ratolesti nesedí? Ak áno, napíšte nám, pomôžete tak aj ďalším mamičkám :)

Ak sa vám článok páčil a mohol by pomôcť aj vašim kamarátkam, zdieľajte ho ďalej.

Prihláste sa do newslettera a získajte 5 eur zľavu

Nikdy nezmeškajte ponuku. Prihláste sa do newslettera a získajte 5 € zľavu, ktorá platí na prvý nákup v hodnote 50 €

×