SK CZ HU HR EN

Na kvalite detského oblečenia nám záleží

Prečo používame drevené gombíky? Ako sa o ne starať? Aký certifikát majú naše látky, z ktorých šijeme detské oblečenie? Ako balíme Vaše objednávky? Na detailoch nám v JAPITEX skutočne záleží.

"V maličkostiach sa ukrývajú veľké city." 

Skutočne na tých malých detailoch tak záleží? Prečo sú dôležité? A ako sme sa k nim dopracovali my? 
Ukážeme Vám, ako a prečo to robíme práve takto.

Látky na detské oblečenie

Pri výbere materiálov je prvým najdôležitejším a rozhodujúcim faktorom certifikácia.
Dbáme na to, aby všetky látky, z ktorých šijeme šaty pre deti i dospelých, mali certifikát OekoTex Standard 100 - 1 triedy.

Je to medzinárodné uznávaný jednotný systém skúšania a certifikácie textilných surovín, poloproduktov a konečných produktov na všetkých stupňoch výroby.
Musia sa testovať raz ročne. Výrobky nemôžu obsahovať nebezpečné a zdraviu i životnému prostrediu škodlivé látky. 

Certifikát má 4 triedy, prvý je najprísnejší. Zahŕňa textilné výrobky pre dojčatá a batoľatá do 3 rokov.
Ide predovšetkým o oblečenie, látkové plienky, hračky, obliečky a pod. 

Gombíky a patentky

Takéto malé praktické detaily Vám zaručia dlhodobú funkčnosť oblečenia

Kovové patentky

Používame predovšetkým kovové patentky, nazývané aj "cvoky". Majú dlhšiu životnosť ako plastové. Používajú sa predovšetkým na detské oblečenie, aby sme bábätká zbytočne nestresovali pri obliekaní. Môžu sa bežne prať spolu s detským oblečením.

Drevené gombíky

Funkčné a krásne. Také sú drevené gombíky, ktoré používame na niektoré kúsky nášho detského oblečenia. Tieto gombíky majú vygravírované naše logo a sú detailne opracované. Môžu sa prať spolu s oblečením, pozor však treba dať pri sušení v sušičke na bielizeň. 
Rozhodli sme sa pre ne len nedávno, dotvárajú celkový vzhľad oblečenia a sú ekologické

Kartónové vešiaky

S ohľadom na ekológiu sme začali používať v našom sklade vešiaky vyrobené z kartónu. Sú funkčné a ekologické. Takýto vešiačik Vám príde s objednávkou, ktorú si vytvoríte u nás v e-shope. 

Kartónový kufrík namiesto krabice

Oblečenie, ktoré si u nás objednáte priamo cez e-shop, k Vám príde v nami navrhnutej kartónovej krabici, ktorá pripomína kufrík. Je vhodná ako darček, nemusíte ju už baliť do ozdobného papiera.
Deti si ju zamilujú aj na ich drobnosti, hračky a poklady. Takto sa z "obalu" stane praktický pomocník.  

Navyše, objednané šaty Vám pekne poukladáme a zabalíme do papiera a previažeme stuhou. 

Vaša objednávka nás totižto teší a preto chceme potešiť aj my Vás.

Vlastné overené strihy oblečenia

Naša firma pôsobí na trhu už od roku 1998. Odvtedy pre Vás vymýšľame stále nové kolekcie oblečenia. Ladíme farby, vyberáme materiály a zlepšujeme strihy. Za celý čas zdokonaľujeme strihy oblečenia tak, aby bolo čo najviac pohodlné a praktické, aby sa páčilo aj deťom, aby spĺňalo prísne kritéria oblečenia pre novorodencov a bábätká.

Detské body, detský overal alebo dupačky už extra vylepšiť nejde, ale vznik novej kolekcie so sebou prináša aj možnosť voľby a úpravy strihov. Dievčenské šaty si niekedy pýtajú volánik. Chlapčenské nohavice zase väčšie vrecko. Pohodlné tepláky si vyžadujú voľnejší strih.

Všetky tieto informácie, ktoré zbierame našimi vlastnými skúsenosťami i vašimi poznámkami, zapracujeme do ďalších kúskov oblečenia.

Kolekcie

Pripraviť novú kolekciu vôbec nie je jednoduché. Zaberie to veľa času a energie. Skúšame, ladíme, vyberáme, meníme... Na vzniku novej kolekcie sa podieľa veľa ľudí v našej firme. Už len to, že tu pracujú mamičky, je veľkou výhodou. Takto vznikne nová kolekcia oblečenia, ktorá nie je vytvorená len spoza stola, ale skutočne na základe pripomienok ľudí s reálnymi skúsenosťami. 

Kolekcia znamená - zladené kúsky oblečenia. Tričká, sukne, šaty, svetríky i nohavice, ktoré spolu proste ladia. 

Naše kolekcie sú obmedzené, to znamená, že sa neopakujúSústredíme sa však na tvorbu nových kolekcií. Ak sa Vám páčil konkrétny strih, pracujeme s nimi aj naďalej. Zakomponujeme ho do ďalšej kolekcie a Vy sa môžete tešiť na nové jedinečné kúsky.

A práve to je aj jednou z našich hlavných myšlienok - nevyrábať stovky a tisícky rovnakých vecí, ale prinášať stále niečo nové. 
V našej ponuke však nájdete aj stále kúsky, sú to základné kúsky oblečenia pre bábätká, ktoré ste si obľúbili a je po nich veľký dopyt. Tieto naskladňujeme priebežne a dopĺňame nové farby a vzory. 

Nášivky

Používame jednoduché nášivky s našim logom. Aj podľa toho viete, že sa jedná o naše kúsky. Spoznáte na prvý pohľad slovenskú značku a kvalitu, za ktorou si stojíme. 

Vlastné grafické návrhy látok

Nie vždy sa nám pre danú kolekciu podarí zaobstarať vhodnú látku.

Keď máme predstavu o konkrétnych kvetoch, ako napríklad pri kolekcii Poppy - divé maky, musíme si navrhnúť vlastnú potlač. Celý proces začína ako predstava. Rozhovor s grafičkou a prvé návrhy, sú len začiatkom celého procesu. Úpravy, detaily, rozhodovanie. Hotovo - takto by sa to v skratke dalo opísať, hoci isto tušíte, že je za tým oveľa viac práce.

Sme hrdí na to, že Vám môžeme priniesť aj originálne kúsky, ktoré vďaka našej vlastnej látke nikde inde nenájdete.

Prírodné materiály

Základom oblečenia, ktoré pre Vás šijeme, je bavlna. Bavlna spĺňajúca prísne podmienky certifikácie, je pre deti veľmi vhodným materiálom. Je jednoduchá na údržbu a príjemná pre detskú pokožku.

Jednu celú kolekciu sme pre Vás pripravili zo 100% bavlneného mušelínu. A pre aké vlastnosti nám mušelín učaroval sa môžete viac dozvedieť v našom článku. Môžeme len potvrdiť, že už len to, že môžeme pracovať s takými krásnymi materiálmi, je pre nás potešením. 

Ceny týchto materiálov sú v dnešnej dobe dosť vysoké, čo sa premieta do konečnej ceny výrobku. Máme však za to, že takéto oblečenie je vlastne investícia, ktorá sa vráti

Podpora a pomoc

Snažíme sa pomáhať tým, ktorí to potrebujú. V minulosti sme sa zapojili do viacerých projektov, kde sme venovali naše oblečenie i výťažok z predaja. V roku 2020 a 2021 sme organizovali vianočnú dražbu a výťažok z nej sme venovali Svetielku nádeje

Pravidelne vyberáme rodiny, ktorým oblečenie zasielame. Môžu nám napísať pani učiteľky, susedy, kamarátky, proste ktokoľvek, kto danú rodinu pozná a je ochotný nám o nej povedať viac.

V roku 2022 sme vo vlastnej réžií vydali malú knihu s našimi rozprávkami a aktivitami pre deti. Výťažok z jej predaja venujeme taktiež Svetielku nádeje. Predaj sa realizuje počas celého roka a kniha prináša radosť rovno dvakrát. 

Zľavy a výpredaje

A keď ste dočítali až sem, asi tušíte, prečo u nás nie sú MEGA VEĽKÉ VÝPREDAJE a 70% ZĽAVY

Dávame si totižto záležať na všetkých vyššie spomenutých veciach.  Chceme vytvárať pracovné miesta, ktoré udržíme.
Chceme Vám prinášať stále niečo nové a zakaždým vysoko kvalitné. Preto sú u nás výpredaje alebo zľavy ojedinele. 

Zľavou Vás chceme potešiť a odmeniť.

Prihláste sa do newslettera a získajte 5 eur zľavu

Nikdy nezmeškajte ponuku. Prihláste sa do newslettera a získajte 5 € zľavu, ktorá platí na prvý nákup v hodnote 50 €

×