SK CZ HU HR EN

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ PO PÔRODE

Ako schudnúť po pôrode? Otázka, s ktorou si niekto hlavu vôbec neláme, lebo tehotenské kilá ako prišli, tak aj odišli, no mnoho ďalších, menej šťastných dlho hľadá správnu odpoveď. A nie a nie prísť na účinný recept, ako sa dostať opäť do formy.

Existuje vôbec nejaký univerzálny tip, rada, čo funguje a všetkým ženám bez výnimky pomôže po pôrode konečne schudnúť?

CHOĎTE NA TO POMALY A ROZUMNE

V prvom rade si zdôraznime, že čerstvá mamička nemôže pomýšľať na žiadne rýchle ani drastické diéty. Tými by totiž ohrozila seba aj dieťatko. Naviac, vyhladovaný organizmus je šokovaný organizmus, a teda namiesto chudnutia prechádza do núdzového režimu ukladania zásob na horšie časy. Preto je nevyhnutné si uvedomiť, že všetko, aj chudnutie po pôrode chce svoj čas a správne nastavenie.

3 ZÁSADY V STRAVOVANÍ: PESTROSŤ, STRIEDMOSŤ A PRAVIDELNOSŤ

Pokiaľ ide o stravu novopečenej mamičky, platia 3 základné pravidlá. Mala by jesť pravidelne, zdravo a po menších dávkach. Každá dojčiaca žena dobre vie, že pociťuje väčší hlad aj smäd, ktoré rozhodne netreba potláčať, práve naopak. Iba je dôležité odsledovať si, čo a kedy skonzumuje, kvôli sebe aj mlieku pre bábätko.

Fajn je mať vždy po ruke pohár s vodou a po nakŕmení dieťatka si niečo malé a zdravé zahryznúť.

CHUDNE SA AJ DOJČENÍM

Dojčenie samo o sebe je tým najlepším spôsobom, ako zhadzovať prebytočné kilogramy. Ak všetko pôjde, ako má, vplyvom hormonálnych zmien, ktoré v tehotenstve v tele ženy nastali a po pôrode sa pomaly, no isto vracajú do normálu, pôjdu kilá dolu samy, síce pomalším tempom, ale o to bude nová, štíhlejšia postava trvácnejšia. Len je treba vydržať, nestresovať, dojčiť a nehladovať. A veľa piť, nezabúdajte!

DOSTATOK PRIMERANÉHO POHYBU

V období šestonedelia nevymýšľajte nič dramatické, choďte na to pomaly a s citom. Jednak sa potrebuje zregenerovať vaše telo, vyčerpané tehotenstvom i náročným pôrodom, no taktiež by ste neprimeranou fyzickou aktivitou mohli ohroziť tvorbu materského mlieka.

Odporúča sa začať pozvoľna, ideálne prechádzkami, ktoré sú viac-menej nevyhnutnosťou. Ak ich naviac absolvujete svižnou chôdzou, kilogramy nemajú šancu.

A čo vy, ako sa podarilo po pôrode schudnúť vám?

Prihláste sa do newslettera a získajte 5 eur zľavu

Nikdy nezmeškajte ponuku. Prihláste sa do newslettera a získajte 5 € zľavu, ktorá platí na prvý nákup v hodnote 50 €

×