Pripravení na chladné dni?

Chladnejšie počasie sa priblíži nečakane. Príde ako chladné rána i zamračené dni. V takomto období sme viac náchylní na prechladnutie a choroby. Toto počasie si žiada teplejšie oblečenie a viac vrstiev. Máte detský šatník pripravený? Máme pre vás zopár tipov, na čo nezabudnúť.

Vrchná vrstva

Príchodom chladnejších dní siahneme po ďalšej vrstve oblečenia. Je to vesta, svetrík alebo mikina. Sú praktické v tom, že ich vieme v prípade oteplenia počas dňa vyzliecť. 


Možno poznáte tento vtip: "Jeseň spoznáte podľa toho, že celý deň nosíte v rukách mikinu, pretože mame bolo ráno zima." Áno, aj takto sa poznajú prvé chladné dni. "Pre istotu" dáme deťom túto vrchnú vrstvu oblečenia. 

Praktické mikiny a svetríky s kapucňou sa hodia, keď sa počasie rýchlo zmení. Kapucňa ochráni hlavu a krk pred chladným vetrom. Dlhé rukávy

Krátke rukávy postupne meníme za dlhé. Tričká s dlhým rukávom, tuniky alebo aj šaty s dlhými rukávmi totižto ochránia väčšiu plochu tela. 

Týka sa to aj pyžamiek. Po lete vyberáme zo skríň pyžamá s dlhými rukávmi, ktoré nahradia krátke pyžamká a dievčenské nočné košele. Chrániť sa treba aj v noci počas spánku. 

Spodná vrstva

Daždivé dni, silný vietor a prvé mrazy si žiadajú pridať ďalšiu vrstvu oblečenia. Pod tričká sa hodí bavlnené tielko alebo nátelník. Bavlnené klasické tielko je to, čo v šatníku detí na jeseň nesmie chýbať. 

Pod nohavice zvolíme pančušky. Tenšie detské pančuchy postupne nahradíme bavlnenými alebo hrubšími. Vyberáme také, ktoré dobre sadnú, sú z prírodných materiálov a zahrejú. 

Chrániť krk a hlavu

S príchodom jesene začíname riešiť aj pokrývku hlavy a ochranu krku. Na ceste do škôlky, školy či na vychádzke, ochráni pohodlná bavlnená čiapka. Tú si u nás môžete skombinovať aj s tunelom - nákrčníkom, ktorý ochráni aj krk. Je to moderná náhrada šálu. Siahnuť môžete aj po klasickej šatke, ktorou oživíte outfit


Dievčatám nachystáme 
bavlnené elastické čelenky, ktoré ochránia uši pred vetrom. 

Malým detičkám prichystáme pohodlné čiapočky a rukavičky. Tie im pomôžu s termoreguláciou a udržia ich v teple. Ako správne vrstviť oblečenie a ako zistiť, kedy je bábätku zima? Prečítajte si náš článok o vrstvení a naše tipy na obliekanie na chladnejšie dni. Nezabudnite, že chladné počasie neznamená, že sa zatvoríme doma. Pohyb na čerstvom vzduchu je prospešný aj v jeseni, zime či na jar. 


TIPY:

  • počas chladných dní si uvarte teplý čaj, ktorý so sebou vezmete na výlet v termoske
  • vytvorte si svoje vlastné zvyky a užívajte si s deťmi počas chladných dní okrem čaju aj horúcu čokoládu, kakao alebo teplú kašu
  • na jeseň zahreje aj teplá polievka, ktorou sa môžete zahriať pri príchode domov z prechádzky
  • nezabudnite na ochranu pier, tváre a rúk v podobe balzamu a krému
  • v jeseni si doprajte viac vitamínov v podobe ovocia, zeleniny alebo vitamínových doplnkov
  • vytiahnite teplé deky, ponožky i papuče a v prípade pocitu chladu sa poriadne zababušte
  • doprajte si viac odpočinku, aby sa telo adaptovalo a regenerovalo
  • pri varení a pečení používajte škoricu - okrem príjemnej vône má aj pozitívne účinky na telo, okrem iného podporuje prekrvenie končatín
  • nevynechávajte pohyb na čerstvom vzduchu a primerané otužovanie


Prihláste sa do newslettera a získajte 5 eur zľavu

Nikdy nezmeškajte ponuku. Prihláste sa do newslettera a získajte 5 € zľavu, ktorá platí na prvý nákup v hodnote 50 €